Strapline Content
SUPESPORTOWY SAMOCHÓD PRZYSZŁOŚCI Automobili Lamborghini patrzy w przyszłość z wizjonerskim podejściem, maksymalizując swoje podstawowe wartości. Wyznaczając wymagania trzeciego tysiąclecia, Terzo Millennio łączy w sobie wydajność energetyczną i innowacyjne materiały, aby wytyczyć drogę w segmencie elektrycznych samochodów supersportowych, gwarantując najczystsze wrażenia z jazdy.
ENERGIA Źródłem zasilania jest energia elektryczna, a nie benzyna. Układy elektryczne są niezwykle wydajne, pozwalając na odzyskanie energii kinetycznej w celu wygenerowania mocy. Aby wykorzystać możliwości oferowane przez elektryczne układy napędowe, system akumulatorów musi być symetryczny i zorientowany na moc, aby zapewnić wysoki poziom osiągów i jak największy poziom regeneracji energii. Lamborghini dąży do opracowania innowacyjnego superkondensatora, który pod względem gęstości energii zniweluje różnice obecnie występujące w porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami.
INNOWACYJNE MATERIAŁY Jednym z celów na etapie projektu jest zmniejszenie masy i zwiększenie dostępności energii elektrycznej poprzez zastosowanie kompozytowych materiałów strukturalnych do przechowywania energii elektrycznej, takich jak doładowywany akumulator. Celem jest udoskonalenie technologii nanomateriałów, rozprowadzających nanoładunki w panelach CFK, z których zbudowane jest nadwozie pojazdu i jego komponenty, które dzięki temu będą działać jako urządzenia magazynujące energię elektryczną.
ARCHITEKTURA POJAZDU I UKŁAD NAPĘDOWY Jedną z zalet napędu elektrycznego jest możliwość zasilania systemu komponentów elektrycznych za pomocą przewodów. Lamborghini zamierza wykorzystać tę możliwość do generowania momentu obrotowego bezpośrednio przy kołach. Wyzwanie polega na stworzeniu technologii, która pozwoli na zwiększenie gęstości mocy umieszczonej w kołach do poziomu wymaganego przez supersportowy samochód z napędem na wszystkie koła, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad masą nieresorowaną.
Technical Specifications
Strapline Content
Driving Dynamics
Strapline Content