MOC (CV) / MOC (KW) 819 CV / 602 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >350 km/h
0-100 km/h <2,9 s
INFORMACJE OGÓLNE Pierwszy otwarty hybrydowy samochód sportowy Lamborghini wyposażony w superkondensator, Sián Roadster ryczy zelektryfikowaną intensywnością, rezonując z niepowtarzalnym dźwiękiem V12 - najmocniejszego silnika Lamborghini. Limitowany do zaledwie 19 egzemplarzy Sián Roadster stanowi postęp w technologii hybrydowej dzięki pierwszemu na świecie użyciu superkondensatora poprzez zastosowanie unikalnych w branży osiągnięć inżynierii materiałowej.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Futurystyczna stylistyka Lamborghini charakteryzuje się długimi, rzeźbionymi konturami i charakterystycznymi skrzydłami aerodynamicznymi, które tworzą dominujący i potężny profil, kształt, który jest czysty i zdecydowany. Bardzo niski przód, wzmocniony zintegrowanym splitterem z włókna węglowego i ikonicznymi reflektorami Lamborghini w kształcie litery Y, optymalizuje wydajność aerodynamiczną, dając wrażenie odczuwalne z wnętrza otwartej kabiny.
WNĘTRZE Lamborghini uwydatnia design swoich samochodów hybrydowych dzięki wyrafinowanym aluminiowym detalom pomalowanym na kolor Oro Electrum (złoty), który Lamborghini wybrało do identyfikacji swoich samochodów hybrydowych. Wnętrze Siána Roadstera jest eleganckie dzięki elementom w kształcie litery Y i charakterystycznym sześciokątnym akcentom nawiązującym do pierwszego Lamborghini Miura. Każdy akcent odzwierciedla skrupulatną dbałość o szczegóły, począwszy od kontrolek, a skończywszy na nowo zaprojektowanych nawiewach powietrza, wykonanych w specjalnej technologii druku 3D, która pozwala na umieszczenie inicjałów klienta w projekcie nawiewu.
CENTRO STILE Wspaniały silnik V12, obok nienagannej dynamiki pojazdu, to także wyjątkowy design. Najwyższa jakość i ekskluzywne materiały łączą się harmonijnie, tworząc ultralekkie nadwozie o wielkiej wytrzymałości, lekkości i pięknie.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 6.498 cm³ (396,5 cu in)
MAKSYMALNA MOC 819 CV (602 kW) przy 8.500 obr./min
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >350 km/h (217 mph)
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) <2,9 s
LICZBA CYLINDRÓW 12
PRZEKŁADNIA Elektronicznie sterowany system napędu na wszystkie koła (Haldex gen. IV) z tylnym mechanicznym mechanizmem różnicowym z samoczynną blokadą
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
SILNIK SPALINOWY/ELEKTRYCZNY W modelu Sián Roadster zastosowano innowacyjny superkondensator Lamborghini: pierwszą na świecie technologię przechowującą dziesięciokrotnie więcej energii niż akumulator litowo-jonowy.
INTELIGENTNE MATERIAŁY Aktywne łopatki chłodzące z tyłu pojazdu zostały wykonane przy użyciu unikalnej technologii materiałowej opatentowanej przez Lamborghini.
AKTYWNY UKŁAD KIEROWNICZY Sián Roadster oferuje unikalne połączenie aktywnego układu kierowniczego (Lamborghini Dynamic Steering) i układu kierowniczego tylnych kół (Lamborghini Rear-wheel Steering), zapewniając maksymalną dynamikę jazdy.
NAPĘD NA 4 KOŁA Układ napędu na cztery koła w Sián Roadster został zoptymalizowany pod kątem współpracy z nowymi aktywnymi systemami, w szczególności z układem kierowniczym tylnych kół.
AKTYWNE ZAWIESZENIE W modelu Sián Roadster zastosowano magnetoreologiczne amortyzatory przednie i tylne z systemem popychaczy, które stale modyfikują zachowanie zawieszenia w zależności od warunków drogowych i wybranego trybu jazdy.