MOC (CV) / MOC (KW) 819 CV / 602 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >350 km/h
0-100 km/h <2,8 s
INFORMACJE OGÓLNE Sián FKP 37 to pierwszy supersportowy samochód napędzany silnikiem V12 i technologią hybrydową opartą na superkondensatorach. Jego potężny silnik V12 w połączeniu z elektrycznym doładowaniem tworzy bezkonkurencyjny klejnot inżynierii i technologii. Sián - piorun w języku bolońskim - to nazwa, która oddaje prawdziwy charakter samochodu, a przede wszystkim jego prędkość, która przekracza 220 mil na godzinę (350 km/h).
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY DNA designu Lamborghini osiągnęło swój szczytowy poziom: zainspirowany Countachem, Sián FKP 37 ma ostre linie, aerodynamiczną elegancję i niepowtarzalną sylwetkę. Jego nadwozie wykonane w całości z włókna węglowego zapiera dech w piersiach. Elektrochromatyczny dach i ruchome powierzchnie sterowane inteligentnymi materiałami są wyrzeźbione przez innowacyjne linie. Reflektory inspirowane Terzo Millennio pozostawiają po sobie niezatarty świetlny podpis, który będzie kształtował przyszły design Lamborghini.
WNĘTRZE We wnętrzu Lamborghini Sián FKP 37 luksusowe włoskie rzemiosło spotyka się z najnowocześniejszą technologią, aby zapewnić wrażenia z jazdy łączące adrenalinę przyspieszenia z najwyższym komfortem. Dodatkowo, w kabinie pasażerskiej zastosowano powtarzające się elementy stylistyczne odzwierciedlające klasyczny styl Lamborghini, w tym elementy w kształcie litery Y i sześciokątne kształty, dopracowane do perfekcji z drobiazgową dbałością o każdy szczegół.
PERSONALIZACJA Samochód został tak zaprojektowany, aby zaoferować jak najszersze możliwości personalizacji: od nadwozia, które może być skonfigurowane z całkowicie odsłoniętym włóknem węglowym, z niestandardowymi kolorami, cieniowanym lakierem i specjalnymi barwami; po wnętrze, ze specjalnymi wykończeniami i nieskończoną liczbą kombinacji kolorów i materiałów. Dostępna jest również innowacyjna skóra "touch and feel", opracowana specjalnie dla modelu Sián FKP 37, która jest niezwykle przyjemna w dotyku.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 6,498 cm³ (396.5 cu in)
MAKSYMALNA MOC 785 CV (577 kW) przy 8.500 obr./min
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >350 km/h (217mph)
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) <2,8 s
LICZBA CYLINDRÓW 12
PRZEKŁADNIA Elektronicznie sterowany system napędu na wszystkie koła (Haldex gen. IV) z tylnym mechanicznym mechanizmem różnicowym z samoczynną blokadą
DYNAMIKA JAZDY
Nowy Sián FKP 37 to technologiczne tour de force, zdolne do rozpalania niewiarygodnie silnych emocji. Najbardziej niezwykłą innowacją jest system hybrydowy, który zapewnia maksymalną moc przy minimalnej wadze. Innowacyjna, lekka architektura mild-hybrid wykorzystuje superkondensator litowo-jonowy, który jest trzy razy bardziej wydajny niż tradycyjny akumulator o tej samej wadze. Jest to system niskonapięciowy 48V, umożliwiający uzyskanie prądów szczytowych o natężeniu do 600A. Zasilany tym prądem silnik elektryczny dostarcza moment obrotowy bezpośrednio do tylnych kół, a podczas hamowania wykorzystuje bezwładność do ładowania kondensatora. Przepływ energii elektrycznej jest symetryczny, co zapewnia taką samą wydajność podczas cykli ładowania i rozładowania, bez przegrzania.