MOC (CV) / MOC (KW) 640 CV / 470 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 310 km/h
0-100 km/h w 3,0 s
INFORMACJE OGÓLNE Supersportowy samochód stworzony w jednym celu, Huracán STO zapewnia wszystkie odczucia i technologię prawdziwego samochodu wyścigowego w modelu drogowym. Wieloletnia wiedza Lamborghini na temat sportów motorowych, wzmocniona historią zwycięstw, została skoncentrowana w nowym Huracánie STO. Jego ekstremalna aerodynamika, dynamika prowadzenia dostosowana do toru wyścigowego, lekka konstrukcja i najbardziej wydajny silnik V10 łączą się w jedną całość, gotową wyzwolić wszystkie emocje toru wyścigowego w Twoim codziennym życiu.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Lekkie podejście i funkcjonalny design połączyły się, aby dać wyraz czystym osiągom. Choć jego kontury mogą przypominać model Huracán Super Trofeo EVO, Huracán STO posiada całkowicie zmieniony kształt, który optymalizuje aerodynamikę pojazdu, wykorzystując włókno węglowe w ponad 75% powierzchni nadwozia. W szczególności, Cofango - specjalnie zaprojektowany element nadwozia, który obejmuje przednią maskę i błotniki - maksymalizuje przednią aerodynamikę przy jednoczesnej redukcji wagi. Ogólny efekt to natychmiastowe poczucie wyścigowych emocji.
WNĘTRZE We wnętrzu zastosowano to samo wyścigowe podejście, wykorzystując lekkie, wysokiej jakości materiały - przede wszystkim włókno węglowe. Ten innowacyjny i wyróżniający się materiał, zastosowany w panelach drzwiowych, detalach wnętrza, siedzeniach i dywanikach podłogowych, oferuje supersportowy wygląd, który idealnie uzupełnia się ze szlachetnymi wykończeniami Alcantara® i Carbon Skin®, dodając samochodowi charakteru i funkcjonalności. Nawiązując do modelu Huracán EVO, rozwiązania zastosowane we wnętrzu nowego Huracána STO przyczyniają się do ogólnej redukcji wagi w porównaniu do poprzedniego modelu. Wraz z dodatkowymi elementami, takimi jak nowe wykończenia i tytanowy pałąk z 4-punktowymi pasami bezpieczeństwa, efekt końcowy wywołuje wrażenie i prawdziwy charakter wyścigowy od momentu, gdy tylko wsiądziesz za kierownicę.
POŁĄCZ SIĘ ZE SWOIM HURACÁN STO Ekskluzywny i zaawansowany pakiet technologii komunikacyjnych, aby podnieść zaangażowanie kierowcy do poziomu, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczył. Lamborghini Connect daje kierowcom STO spokój ducha, gdy nie siedzą za kierownicą i zawsze aktualne funkcje na pokładzie podczas jazdy.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 5.204 cm³ (317.57 cu in)
MAKSYMALNA MOC 470/640 przy 8.000 obr./min
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 310 km/h (mph > 202)
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) 3,0 s
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
AERODYNAMIKA Każdy samochód wyścigowy wymaga maksymalnej aerodynamiki i aby osiągnąć taki poziom w nowym, Huracánie STO z homologacją drogową, Lamborghini wykorzystało całe swoje doświadczenie wyścigowe.
UKŁAD HAMULCOWY Jedną z cech, która wyróżnia Huracána STO jest jego najnowocześniejszy układ hamulcowy. Jego sercem jest specjalna węglowo-ceramiczna tarcza hamulcowa CCMR, opracowana przez Brembo i zaczerpnięta z wyścigów Formuły 1.
LEKKOŚĆ Ponieważ misją stojącą za projektem nowego Huracána STO jest zaszczepienie wyścigowego nastawienia w supersamochodzie z homologacją drogową, słowem kluczowym zawsze była "lekkość".
SILNIK Kiedy silnik nowego Huracána STO zaczyna pracować, fakt, że wywodzi się ze sportów motorowych jest zarówno odczuwalny, jak i słyszalny. Lamborghini wykorzystało w swojej konstrukcji całą wiedzę zdobytą przez znakomite modele Squadra Corse, takie jak Huracán ST i GT3 EVO..
TRYB JAZDY Aby zapewnić nowe osiągi i wrażenia z jazdy prawdziwym samochodem wyścigowym, system Lamborghini Dynamic Steering (LDS) został zastąpiony w modelu Huracán STO stałym i bardziej bezpośrednim przełożeniem układu kierowniczego oraz trzema nowymi, wyjątkowymi trybami jazdy: STO, TROFEO i PIOGGIA.
TELEMETRIA POŁĄCZONA Z LAMBORGHINI (LCT) Dzięki Lamborghini Connected Telemetry, jazda na torze będzie jeszcze przyjemniejsza. Otrzymasz pomocne informacje o tym, jak poprawić się za kierownicą i szczegółowo przeanalizujesz osiągnięte wyniki za pomocą aplikacji UNICA, zamieniając swój smartfon w osobistego inżyniera toru.