MOC (CV) / MOC (KW) 640 CV / 470 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >325 km/h
0-100 km/h w 2,9 s
INFORMACJE OGÓLNE Huracán EVO to ewolucja najbardziej udanego modelu Lamborghini z silnikiem V10 w historii. W wyniku dopracowania i udoskonalenia oraz połączenia z nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które zwiększają osiągi, samochód wyróżnia się zdolnością przewidywania i zaspokajania zachowań, oczekiwań i pragnień kierowcy.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Huracán EVO wprowadza wyrafinowane rozwiązania aerodynamiczne, pozostając wiernym filozofii projektowania będącej znakiem rozpoznawczym Lamborghini. W przednim zderzaku zastosowano charakterystyczne dla Lamborghini elementy stylistyczne w kształcie litery Y, linie maski silnika inspirowane Countachem, wloty powietrza przypominające Murciélago oraz wysoko, po środku umieszczone rury wydechowe, które przywodzą na myśl modele Lamborghini o najwyższych osiągach z przeszłości. Nowe elementy wyposażenia to 20-calowe felgi Aesir i nowe kolory nadwozia Ad Personam.
WNĘTRZE Kabina pasażerska wyposażona jest w najnowocześniejszy system z 8,4-calowym ekranem dotykowym na konsoli środkowej, za pomocą którego steruje się funkcjami samochodu i rozrywki. Ekskluzywne wykończenie wnętrza odzwierciedla autentyczny włoski design i jest wykonane z najwyższej jakości materiałów. Tapicerka dostępna jest w skórze, Alcantarze i - po raz pierwszy - Carbon Skin®, innowacyjnym materiale z włókna węglowego dostępnym wyłącznie w Lamborghini.
POŁĄCZ SIĘ ZE SWOIM HURACÁN EVO Dzięki nowym usługom, doświadczenia na pokładzie Twojego Huracána EVO staje się przyjemniejsze, zarówno zdalnie, jaki i przy użyciu aplikacji Lamborghini UNICA. Ekskluzywne funkcje komfortu, nawigacji, bezpieczeństwa i rozrywki pozwolą Ci zarządzać swoim Lamborghini lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 5.204 cm³ (317.57 cu in)
MAKSYMALNA MOC 640 CV (470 kW) przy 8.000 obr./min
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ km/h >325 (mph > 202)
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) 2,9 s
LICZBA CYLINDRÓW 10
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
LDVI Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics (LDVI) jest technologicznym mózgiem EVO, zdolnym do koordynowania złożonego i wyrafinowanego systemu zarządzania dynamiką jazdy. Na podstawie danych wprowadzanych przez kierowcę, otoczenia zewnętrznego i wybranego trybu jazdy.
AERODYNAMIKA Konstrukcja EVO została starannie opracowana pod kątem poprawy aerodynamiki. Przedni splitter tworzy podwójny kanał powietrzny pod nadwoziem, a nowe klapy pozwalają na uzyskanie dodatkowego obciążenia aerodynamicznego, pięciokrotnie większego niż w poprzednim modelu Huracán.
HMI Nowy interfejs „human-machine” jest ostatecznym wyrazem naturalnej i technologicznej ewolucji EVO.
SILNIK Całkowicie odnowiony i przeprojektowany, ze zoptymalizowaną dynamiką płynów zarówno w układzie zasysania, jak i wydechowym, jest to silnik wolnossący V10 o najwyższej mocy.
ZAWIESZENIE Architektura zawieszenia Huracána EVO to zachodzące na siebie czworokąty, które gwarantują idealną równowagę pomiędzy zwinnością pojazdu a jego sportowymi osiągami. Magnetoreologiczne amortyzatory błyskawicznie reagują na styl jazdy pilota.
UKŁAD KIEROWNICZY Huracán EVO wyposażony jest w system elektronicznego wspomagania kierownicy (EPS), który płynnie dostosowuje się do wszystkich stylów jazdy, aby zagwarantować najlepsze wspomaganie kierownicy, zarówno na torze, jak i na drodze, jednocześnie wspierając wszystkie tryby jazdy ANIMA.
AKTYWNY UKŁAD KIEROWNICZY Huracán EVO oferuje unikalne połączenie aktywnego układu kierowniczego (Lamborghini Dynamic Steering) i układu kierowniczego tylnych kół (Lamborghini All-Wheel Steering), zapewniając najlepsze w swojej klasie dynamiczne osiągi.
SKRZYNIA BIEGÓW Wyobraź sobie, że możesz użyć dwóch mechanizmów sprzęgła w tym samym urządzeniu: podczas gdy jeden bieg jest włączony, drugi jest już wybrany, aby skrócić czas włączania/wyłączania do minimum, podwójny mechanizm, który pozwala na pracę sprzęgła tak błyskawicznie i płynnie, jak to tylko możliwe.
NAPĘD NA 4 KOŁA Napęd na 4 koła jest sterowany elektronicznie i gwarantuje większą prędkość i precyzję w rozdzielaniu momentu obrotowego pomiędzy osie. Wszystko to przekłada się na lepszą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach drogowych. System w sposób ciągły dostosowuje rozdział momentu obrotowego do wybranego trybu jazdy i w reakcji na sytuację na drodze.