MOC (CV) / MOC (KW) 770 CV / 566 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >350 km/h
0-100 km/h w 2,8 s
INFORMACJE OGÓLNE Lamborghini stworzyło Aventadora SVJ, aby stawić czoła wyzwaniom, łącząc najnowocześniejszą technologię z niezwykłym designem i nigdy nie idąc na kompromisy. W przyszłości tworzonej przez technologię łatwo jest stracić prawdziwy dreszczyk emocji związany z prowadzeniem samochodu. Ale w przyszłości kształtowanej przez Lamborghini nie pozostanie ona w tyle, ponieważ za kierownicą zawsze będzie siedział kierowca.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Ultralekkie materiały opracowane z myślą o maksymalnych osiągach dają początek zapierającemu dech w piersiach designowi. Ulepszone profile aerodynamiczne, w pełni przeprojektowany przód, większe progi boczne, tylne skrzydło w kształcie omegi oraz lżejsze i wyższe końcówki układu wydechowego zostały wkomponowane w lekkie jak piórko podwozie z włókna węglowego. Specjalna edycja licząca zaledwie 63 egzemplarze, znana jako SVJ 63 i charakteryzująca się ekskluzywnym kolorem i wykończeniem, podkreśla szerokie zastosowanie włókna węglowego.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Technologiczny wygląd włókna węglowego, zastosowanego zarówno w monokoku, jak i w drzwiach, siedzeniach, tunelu środkowym i konsoli, towarzyszy projektowi o wyraźnej inspiracji lotniczej, podczas gdy tapicerka ze skóry i Alcantary dodaje śmiałego akcentu do luksusowego wnętrza. Ale to właśnie wyrafinowane detale w postaci poprzecznych przeszyć i specjalnej tabliczki SVJ nadają prawdziwie unikalny charakter temu niezwykłemu klejnotowi inżynierii.
CENTRO STILE Obok nieskazitelnej dynamiki pojazdu, wspaniały silnik V12 to także wyjątkowy design. Najwyższa jakość i ekskluzywne materiały łączą się harmonijnie, tworząc ultralekkie nadwozie o niezwykłej wytrzymałości, lekkości i pięknie.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 6498 cm³
MAKSYMALNA MOC 566 kW (770 CV) przy 8.500 obr./min.
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA >350 km/h
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) 2,8 s
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
ALA—AERODINAMICA LAMBORGHINI ATTIVA 2.0 System ALA został zoptymalizowany dla Aventadora SVJ i jest teraz znany jako ALA 2.0, zawiera nowe wloty powietrza i kanały aerodynamiczne.
UKŁAD KIEROWNICZY Aventador SVJ oferuje unikalne połączenie aktywnego układu kierowniczego (Lamborghini Dynamic Steering) i układu kierowniczego tylnych kół (Lamborghini Rear-wheel Steering), zapewniając maksymalną dynamikę jazdy.
AKTYWNE ZAWIESZENIE Aventador SVJ jest wyposażony w magnetoreologiczne przednie i tylne amortyzatory z systemem popychaczy, które stale modyfikują zachowanie zawieszenia w zależności od warunków drogowych i wybranego trybu jazdy.
NAPĘD NA 4 KOŁA Układ napędu na 4 koła w Aventadorze SVJ został zoptymalizowany pod kątem współpracy z nowymi aktywnymi systemami, w szczególności z układem kierowniczym tylnych kół.
4 TRYBY JAZDY W każdych warunkach drogowych, w jakich możesz się znaleźć, nowy Aventador SVJ daje Ci pełną kontrolę dzięki możliwości wyboru trybu jazdy, co zapewnia optymalną regulację silnika, skrzyni biegów, napędu, układu kierowniczego, zawieszenia i kontroli stabilności w zależności od wybranego trybu spośród STRADA, SPORT i CORSA.
SILNIK Niepokonany silnik V12 w Aventadorze SVJ wyróżnia się wyjątkowym designem i zaawansowaną technologią materiałów, z których jest wykonany.
SKRZYNIA BIEGÓW Skrzynia biegów ISR (Independent Shifting Rods) zapewnia niewiarygodnie szybką i emocjonującą zmianę biegów.
MONOKOK Zastosowanie włókna węglowego i jego pochodnych jest jedną z cech, które nadają Aventadorowi SVJ, produkowanemu w całości w fabryce Lamborghini w Sant'Agata Bolognese, fenomenalną precyzję prowadzenia.