MOC (CV) / MOC (KW) 770 CV / 566 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ >350 km/h
0-100 km/h w 2,9 s
INFORMACJE OGÓLNE Ograniczony do zaledwie 800 egzemplarzy, SVJ Roadster jest najbardziej ikoniczny z rodziny Aventador. Jego aerodynamika Lamborghini jest najbardziej futurystyczna z dotychczas zaprojektowanych: system ALA 2.0 i aero-vectoring zapewniają minimalny opór powietrza na prostej drodze i optymalne obciążenie aerodynamiczne na zakrętach. Wolnossący silnik V12 o mocy 770 KM wzbudza zachwyt.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY W modelu SVJ Roadster zastosowano ultralekkie włókno węglowe, z którego wykonano nadwozie i sztywny, zdejmowany dach. Nadwozie charakteryzuje się większymi wlotami powietrza i bardziej rozbudowanymi progami bocznymi, zaakcentowanymi profilami aerodynamicznymi i lżejszym układem wydechowym zamontowanym wyżej. Sztywny dach został wykonany przy użyciu innowacyjnej, wysokociśnieniowej technologii formowania RTM. SVJ 63 Roadster, wyprodukowany w limitowanej serii zaledwie 63 egzemplarzy, charakteryzuje się jeszcze bardziej dynamicznym i ekskluzywnym wyglądem.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Technologiczny wygląd włókna węglowego, zastosowanego zarówno w monokoku, jak i w drzwiach, siedzeniach, tunelu środkowym i desce rozdzielczej, współistnieje z projektem o wyraźnej inspiracji lotniczej, podczas gdy tapicerka ze skóry i Alcantary dodaje luksusowemu wnętrzu śmiałego akcentu ekskluzywności. Ale to właśnie wyrafinowane detale w postaci poprzecznych przeszyć i specjalnej tabliczki SVJ Roadster nadają temu niezwykłemu samochodowi prawdziwie unikalny charakter.
CENTRO STILE Ten obiekt westchnień powstał dzięki doskonałej aerodynamice i najnowocześniejszej technologii, z spojrzeniem w przyszłość bez kompromisów. Design zapiera dech w piersiach i charakteryzuje się aerodynamicznymi liniami, które przecinają powietrze, zapewniając porywające osiągi, gdy tylko dotkniesz nieba.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 6498 cm³
MAKSYMALNA MOC 566 kW (770 CV) przy 8.500 obr./min.
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA >350 km/h
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) 2,9 s
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
ALA ALA-AERODINAMICA LAMBORGHINI ATTIVA 2.0
Opatentowany przez Lamborghini system ALA został zoptymalizowany dla modelu Aventador SVJ Roadster i obecnie znany jest pod nazwą ALA 2.0, obejmuje nowe wloty powietrza i aerodynamiczne kanały. System został przekalibrowany, biorąc pod uwagę zwiększone przyspieszenie boczne pojazdu.
UKŁAD KIEROWNICZY Aventador SVJ Roadster oferuje unikalne połączenie aktywnego układu kierowniczego (Lamborghini Dynamic Steering) i układu kierowniczego tylnych kół (Lamborghini Rear-wheel Steering), zapewniając maksymalną dynamikę jazdy.
AKTYWNE ZAWIESZENIE Aventador SVJ Roadster jest wyposażony w magnetoreologiczne przednie i tylne amortyzatory z systemem popychaczy, które stale modyfikują zachowanie zawieszenia w zależności od warunków drogowych i wybranego trybu jazdy.
NAPĘD NA 4 KOŁA Układ napędu na 4 koła w Aventadorze SVJ Roadster został zoptymalizowany pod kątem współpracy z nowymi aktywnymi systemami, w szczególności z układem kierowniczym tylnych kół. System ten jest w stanie zmaksymalizować osiągi i przyjemność z jazdy w sytuacjach o słabej przyczepności.
4 TRYBY JAZDY W każdych warunkach drogowych, w jakich możesz się znaleźć, nowy Aventador SVJ Roadster daje Ci pełną kontrolę dzięki możliwości wyboru trybu jazdy, co zapewnia optymalną regulację silnika, skrzyni biegów, napędu, układu kierowniczego, zawieszenia i kontroli stabilności w zależności od wybranego trybu spośród STRADA, SPORT i CORSA.
SILNIK Niepokonany silnik V12 w Aventadorze SVJ Roadster wyróżnia się wyjątkowym designem i zaawansowaną technologią materiałów, z których jest wykonany. Aventador SVJ Roadster, osiągający 770 KM przy 8 500 obr/min i przyspieszający od 0 do 100 km/h w 2,98 sekundy, zapewnia emocje nieporównywalne z niczym, czego wcześniej doświadczyłeś.
SKRZYNIA BIEGÓW Skrzynia biegów ISR (Independent Shifting Rods) zapewnia niewiarygodnie szybką i emocjonującą zmianę biegów. Cel projektu był prosty: stworzyć niezwykle szybką, zrobotyzowaną skrzynię biegów, zdolną do wywoływania wyjątkowych emocji podczas jazdy.
MONOKOK Zastosowanie włókna węglowego i jego pochodnych jest jedną z cech, które nadają Aventadorowi SVJ Roadster, produkowanemu w całości w fabryce Lamborghini w Sant'Agata Bolognese, fenomenalną precyzję prowadzenia. Monokok Aventador SVJ Roadster daje niewiarygodną redukcję masy, a jednocześnie niespotykaną sztywność.