MOC (CV) / MOC (KW) 740 CV / 544 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 350 km/h
0-100 km/h w 2,9 s
INFORMACJE OGÓLNE Po Miurze, Islero, Countach i Urraco, dzisiejsze najbardziej kultowe Lamborghini odzwierciedla dziedzictwo historycznych modeli S w modelu Aventador S. Ekskluzywny design i silnik V12 rozwijający niezwykłą moc 740 KM są połączone z najbardziej wyrafinowaną dostępną technologią, LDVA (Lamborghini Dinamica Veicolo Attiva, Lamborghini Active Vehicle Dynamics).
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Aventador S wyraża niepowtarzalne DNA Lamborghini, a nawet dodaje jeszcze więcej dynamiki, wyrafinowania i agresywności dzięki swoim precyzyjnie dopracowanym cechom. Sześciokątny kształt nowych rur wydechowych przywodzi na myśl moc promu kosmicznego; przód samochodu ma kształt rekina, przekazując tę samą siłę i elegancję w dominacji nad własnym środowiskiem: drogą. Każda powierzchnia Aventadora S została zaprojektowana z myślą o maksymalnej mocy, przenosząc osiągi na niespotykany wcześniej poziom.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Aventador S to luksusowy samochód sportowy z najnowocześniejszą technologią. W wykończeniu wnętrza zastosowano materiały najwyższej jakości, dające nieskończone możliwości. Elegancki wygląd połączony jest z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak deska rozdzielcza z interaktywnym ciekłokrystalicznym wyświetlaczem TFT z przeprojektowaną grafiką oraz konfigurowalny system oświetlenia LED.
CENTRO STILE Każda powierzchnia Aventadora S została zaprojektowana w celu zwiększenia mocy i poprawy osiągów, z ostrymi liniami inspirowanymi prawami natury i aeronautyki.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 6.498 cm³ (396.5 cu in)
MAKSYMALNA MOC 740 CV (544 kW) przy 8 400 obr./min
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 350 km/h (217 mph)
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) 2,9 s
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
UKŁAD KIEROWNICZY Aventador S oferuje unikalne połączenie aktywnego układu kierowniczego (Lamborghini Dynamic Steering) i układu kierowniczego tylnych kół (Lamborghini Rear-wheel Steering), zapewniając najwyższej klasy dynamiczne osiągi.
AKTYWNE ZAWIESZENIE Nowy Aventador S posiada magnetoreologiczne amortyzatory przednie i tylne z systemem popychaczy, które nieustannie modyfikują zachowanie zawieszenia w zależności od warunków drogowych i wybranego trybu jazdy.
NAPĘD NA 4 KOŁA Układ napędu na 4 koła w Aventadorze S został zoptymalizowany pod kątem współpracy z nowymi aktywnymi systemami, w szczególności z układem kierowniczym tylnych kół.
4 TRYBY JAZDY W każdych warunkach drogowych, w jakich możesz się znaleźć, nowy Aventador S daje Ci pełną kontrolę dzięki możliwości wyboru trybu jazdy, który zapewnia optymalną regulację silnika, skrzyni biegów, napędu, układu kierowniczego, zawieszenia i kontroli stabilności w zależności od wybranego trybu spośród STRADA, SPORT i CORSA.
SILNIK Montowany pośrodku 6,5-litrowy silnik V-12, generujący 740 CV przy 8 400 obr/min, oferuje niezwykłe przyspieszenie przy wysokich prędkościach obrotowych i niewiarygodnie szybką reakcję.
SKRZYNIA BIEGÓW Skrzynia biegów ISR (Independent Shifting Rods) zapewnia niewiarygodnie szybką i emocjonującą zmianę biegów.
MONOKOK Zastosowanie włókna węglowego i pochodnych jest jedną z cech, które sprawiają, że Aventador S jest tak precyzyjny w prowadzeniu.