MOC (CV) / MOC (KW) 740 CV / 544 kW
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 350 km/h
0-100 km/h w 3,0 s
INFORMACJE OGÓLNE Ikona, spadkobierca historycznych modeli S: Miura, Islero, Countach i Urraco powraca z modelem Aventador S Roadster. Silnik V12 o mocy 740 KM i ekskluzywny design z otwartym dachem Lamborghini łączy się z najbardziej zaawansowaną technologią dostępną w LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo Attiva, Lamborghini Active Vehicle Dynamics).
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Aventador S Roadster wzmacnia swój dynamizm, wyrafinowanie i agresywność poprzez jeszcze ostrzejsze linie, końcówki układu wydechowego, które przekształcają tył w prom kosmiczny oraz przód przypominający siłę i elegancję rekina, gotowego do dominacji na drodze. Zdejmowany dach Roadstera podkreśla energię i ducha przygody Aventadora S. A każda powierzchnia została zaprojektowana z myślą o maksymalnej mocy, dając osiągi na niespotykanym dotąd poziomie.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Wnętrze ucieleśnia ducha supersportowego samochodu, z najnowocześniejszą technologią i luksusowym wzornictwem. Wykorzystano tu materiały najwyższej jakości, dając nieskończenie wiele możliwości, w tym opcję Carbon Skin®, innowacyjny materiał z włókna węglowego dostępny wyłącznie w Lamborghini. Wybuchowa mieszanka osiągów, designu i ekskluzywności była inspiracją dla wielu specjalnych, oryginalnych kolorów i wykończenia.
CENTRO STILE Zdejmowany dach podkreśla nieskrępowanego ducha Aventadora S, niezrównane połączenie sportowego charakteru i elegancji, zdolne zintensyfikować każde doznanie podczas jazdy.
DANE TECHNICZNE
POJEMNOŚĆ SKOKOWA 6.498 cm³ (396.5 cu in)
MAKSYMALNA MOC 740 CV (544 kW) przy 8 400 obr./min
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 350 km/h (217 mph)
PRZYSPIESZENIE 0-100 KM/H (MPH 0-62) 3,0 s
DYNAMIKA JAZDY
Następne
Poprzednie
UKŁAD KIEROWNICZY Aventador S Roadster oferuje unikalne połączenie aktywnego układu kierowniczego (Lamborghini Dynamic Steering) i układu kierowniczego tylnych kół (Lamborghini Rear-wheel Steering), zapewniając najwyższej klasy dynamiczne osiągi.
AKTYWNE ZAWIESZENIE Nowy Aventador S Roadster posiada magnetoreologiczne amortyzatory przednie i tylne z systemem popychaczy, które nieustannie modyfikują zachowanie zawieszenia w zależności od warunków drogowych i wybranego trybu jazdy.
NAPĘD NA 4 KOŁA Układ napędu na 4 koła w Aventadorze S Roadster został zoptymalizowany pod kątem współpracy z nowymi aktywnymi systemami, w szczególności z układem kierowniczym tylnych kół, którego efekt stabilizacji umożliwia rozłożenia momentu obrotowego na tylne koła.
4 TRYBY JAZDY W każdych warunkach drogowych, w jakich możesz się znaleźć, nowy Aventador S Roadster daje pełną kontrolę dzięki możliwości wyboru trybu jazdy, który zapewnia optymalną regulację silnika, skrzyni biegów, napędu, układu kierowniczego, zawieszenia i kontroli stabilności w zależności od wybranego trybu spośród STRADA, SPORT i CORSA.
SILNIK Montowany pośrodku 6,5-litrowy silnik V-12, generujący 740 CV przy 8 400 obr./min, oferuje niezwykłe przyspieszenie przy wysokich prędkościach obrotowych i niewiarygodnie szybką reakcję.
SKRZYNIA BIEGÓW Skrzynia biegów ISR (Independent Shifting Rods) zapewnia niewiarygodnie szybką i emocjonującą zmianę biegów.